Polska Liga Doga Niemieckiego - Europa

Polska Liga Doga Niemieckiego - Europa 2009 to konkurs którego celem było wyłonienie spośród uczestników doga który osiągnął największe sukcesy na ringach wystawowych Europy w sezonie 2009. W konkursie mógł brać udział każdy właściciel doga , którego pupil jest zarejestrowany w Polskim Związku Kynologicznym. Pies musiał wziąć udział w co najmniej trzech wystawach poza granicami kraju (w klasie szczeniąt i weteranów wystarczyła jedna), patronowanych przez FCI (Międzynarodową Federację Kynologiczną). Pozostałe rezultaty mogły pochodzić zarówno z wystaw w Polsce, organizowanych przez Polski Związek Kynologiczny, jak i z wystaw zagranicznych (pod patronatem FCI).

*** Zabawa ta odbywała się w obrębie jednego sezonu wystawowego. Sezon wystawowy liczony był od pierwszego stycznia do 31 grudnia.

*** Wyniki były prezentowane na bieżąco na stronie i aktualizowane po każdym weekendzie. Dlatego uczestnik przesyłał informacje o osiągniętych przez psa rezultatach na bieżąco. Kopie kart ocen potwierdzające osiągnięte rezultaty musiał nadesłać do 31.12.2009. Nie uczynienie powyższego, powodowało nie uwzględnienie wyników z wystaw nie potwierdzonych kartą oceny w ogólnej punktacji.

*** W konkursie branych było pod uwagę maksymalnie 10 rezultatów z wystaw. Jeżeli zostało nadesłanych więcej wyników, systematycznie gorsze w punktacji będą zastępowane lepszymi.

*** Rezultaty z wystaw były punktowane według zaprezentowanej tabeli.

TABELA PUNKTACJI

autorzy tabelki: Alicja Mech, Sylwia Matulewska, Klaudia Karłowicz

*** Konkurs był prowadzony oddzielnie dla psów i suk, w czterech kategoriach wiekowych: szczenięta (oceny z klasy baby i szczeniąt), młodzieży (oceny z klasy młodzieży), psów dorosłych (obejmuje oceny z klasy pośredniej, otwartej i championów) oraz weteranów (oceny z klasy weteranów). Jeżeli pies w danym sezonie uzyskał oceny z różnych grup wiekowych, mógł niezależnie wziąć udział w rankingu we wszystkich tych grupach. W zależności od ilości uczestników został dodatkowo wprowadzony podział na kategorie związany z umaszczeniem w obrębie grupy młodzieży i psów dorosłych. Jeżeli liczba uczestników przekroczyła 30, był to podział na trzy grupy: czarne z arlekinami, żółte z pręgowanymi oraz błękitne. Przy co najmniej 90 uczestnikach, było pięć grup kolorystycznych.

*** Psy/Suki które zdobędą najwyższą ilość punktów w danej kategorii zostały uhonorowane tytułami: Najlepsze Szczenię Polskiej Ligi Doga Niemieckiego - Europa 2009, Młodzieżowy Zwycięzca Polskiej Ligi Doga Niemieckiego - Europa 2009, Zwycięzca Polskiej Ligi Doga Niemieckiego - Europa 2009 oraz Najlepszy Weteran Polskiej Ligi Doga Niemieckiego - Europa 2009. Zwycięzcy konkursu zostali zaprezentowani w pierwszym tygodniu stycznia na powyższej stronie internetowej oraz otrzymają pamiątkowe dyplomy i rozety na małej uroczystości która odbędzie się na międzynarodowej wystawie psów w Katowicach. Wszyscy uczestnicy konkursu nie zależnie od uzyskanych wyników otrzymają pamiątkowe gadżety wystawowe.