W rankingu na sezon wystawowy 2005 mógł być zgłoszony każdy pies/suka, który choć raz w sezonie wystawowym wziął udział w wystawie psów organizowanej przez Polski Związek Kynologiczny lub wystawie poza granicami kraju patronowanej przez FCI (Międzynarodową Federację Kynologiczną) i otrzymał co najmniej ocenę doskonałą (dla klasy szczeniąt wybitnie obiecującą). Oczywiście otrzymane lokaty i tytuły były dodatkowo punktowane co precyzuje zamieszczona poniżej tabela. Ranking był prowadzony oddzielnie dla psów i suk, w tym w obu przypadkach, występował jeszcze podział na umaszczenia w trzech grupach: czarne z arlekinami, żółte z pręgowanymi oraz błękitne. W obrębie danej płci i koloru następował podział na 2 grupy wiekowe: młodzieży i psów dorosłych (oceny z klasy pośredniej, otwartej i championów). Jeżeli pies w danym sezonie uzyskał oceny z obu grup wiekowych, mógł niezależnie wziąć udział w rankingu w obu grupach. Jednak do każdej z grup mogło być zgłoszonych tylko 10 uzyskanych rezultatów (kart ocen psa).
TABELA PUNKTACJI NA SEZON 2005
Wyniki rankingu zostały opublikowane w I/06 numerze biuletynu Klubu Doga Niemieckiego..
******
PEŁNA LISTA REZULTATÓW - Ranking Doga Niemieckiego 2005
CZARNE I ARLEKINY - 25 zgłoszeń
PSY
MŁODZIEŻ
1. CAIRO Modry Efekt - 242p
wł. Katarzyna Krawczyk, Grzegorz Urbanek
2. COOL JAZZ Modry Efekt - 137p
wł. Izabela, Mariusz Rosa
3. JUMPIN'JACK FLASH Saxifraga - 64p
wł. Iwona Porzycka-Karłowicz
4. NEON NUGAT Oregon - 60p
wł. Aneta Kołodziejczyk
DOROSŁE
1. SIMPLY THE BEST Danaos - 444p
wł. Julia Kwaszkiewicz
2. TEGLATHFALAZAR de la Benjamine - 376p
wł. Agnieszka Sroczyńska
3. CAIRO Modry Efekt - 338p
wł. Katarzyna Krawczyk, Grzegorz Urbanek
4. COOL JAZZ Modry Efekt - 325p
wł. Izabela, Mariusz Rosa
5. NEON NUGAT Oregon - 126p
wł. Aneta Kołodziejczyk
SUKI
MŁODZIEŻ
1. CZARINA Modry Efekt - 323p
wł. Agnieszka Sowa-Halicka
2. ANASTACIA z Domu Etny - 227p
wł. Dagmara Bołtrukiewicz
3. VENEZIA du Domaine de L'Ange Noir - 132p
wł. Julia Kwaszkiewicz
4. OKEY OLGA Oregon - 106p
wł. Iwona Warzocha, Małgorzata Sowińska
5. COCO CHANEL Leopardus - 93p
wł. Adam Jaworski
6. IMAGINATION Polaris - 46p
wł. Marta Kozica
DOROSŁE
1. CZARINA Modry Efekt - 690p
wł. Agnieszka Sowa-Halicka
2. BIANKA Myśliwi Wodana - 506p
wł. Joanna Mikuć
3. VENEZIA du Domaine de L'Ange Noir - 330p
wł. Julia Kwaszkiewicz
4. COCO CHANEL Leopardus - 309p
wł. Adam Jaworski
5. ŁEBA Oregon - 225p
wł. Małgorzata Sowińska
6. FISZKA Saxifraga - 216p
wł. Monika Słowik
7. ŁAGIEWKA Oregon - 162p
wł. Aneta Kołodziejczyk
8. MARIHUANA Magiczne Koło - 121p
wł. Jolanta Rajkowska
9. OKEY OLGA Oregon - 108p
wł. Iwona Warzocha, Małgorzata Sowińska
10. AL-KAHIRA Thidalium - 40p
wł. Beata Kucharczyk
BŁĘKITY - 17 zgłoszeń
PSY
MŁODZIEŻ
1. LARSON Margarejro - 213p
wł. Agnieszka Sroczyńska
2. ORZESZEK z Błękitnych Wydm - 197p
wł. Maciej Ciszewski
3. ORION z Błękitnych Wydm - 32p
wł. Zbigniew Stankowski
DOROSŁE
1. BARBADOS "SILVER" Modry Efekt - 850p
wł. Piotr Makowski
2. HIGH RESOLUTION dei Monti del Keraton - 655p
wł. Beata Fedak
3. QUIXOTE del Regno di Fantasia - 409p
wł. Anna Pyziak
4. O'MAREY Margarejro - 305p
wł. Sławomir Nowak
5. ORZESZEK z Błękitnych Wydm - 211p
wł. Maciej Ciszewski
6. ORION z Błękitnych Wydm - 105p
wł. Zbigniew Stankowski
SUKI
MŁODZIEŻ
1. VIZZARUMBHA de la Benjamine - 182p
wł. Agnieszka Sroczyńska
2. SHARON Amigo Perro - 180p
wł. Andrzej Szutkiewicz
3. LA BELL Margarejro - 95p
wł. Barbara Hoffmann
DOROSŁE
1. ASZRA Modry Efekt - 820p
wł. Agnieszka Sowa-Halicka
2. OH MY DARLING Balao - 630p
wł. Anna Pyziak
3. PAPRICA Margarejro - 366p
wł. Beata Kucharczyk, Agnieszka Sroczyńska
4. RIVA Amigo Perro - 214p
wł. Andrzej Szutkiewicz
5. SHARON Amigo Perro - 198p
wł. Andrzej Szutkiewicz
ŻÓŁTE I PRĘGOWANE - 21 zgłoszeń
PSY
MŁODZIEŻ
1. HIPOGRYF Korona Borealis - 175p
wł. Anna Bączyk-Kostrzewa
2. ECCE ITERUM Pangea - 129p
wł. Dominika Gacek
3. ARCO ATIGLAN d'Iscanaro - 78p
wł. Małgorzata Kozubek
DOROSŁE
1. RUMIANEK z Kuźni Napoleońskiej - 670p
wł. Joanna Mróz Gabrysiak
2. URACHO LAMBORGINI des Terres de la Rairie - 548p
wł. Jadwiga Szłapka
3. CON AMORE Polaris - 315p
wł. Dagmara Bołtrukiewicz
4. CHRISTOFF CORTEZ de Miranko - 242p
wł. Agata Śmietanka
5. ARCO ATIGLAN d'Iscanaro - 78p
wł. Małgorzata Kozubek
6. ECCE ITERUM Pangea - 40p
wł. Dominika Gacek
SUKI
MŁODZIEŻ
1. HIRONDELLA HILLA Univers - 223p
wł. Anna Łochyńska
2. VICOMTESSE Des Terres De La Rairie - 134p
wł. Jadwiga Szłapka
3. CANADA Saria - 126p
wł. Agnieszka Ziemczonek
4. CINTRA CIRI Książę Gorzkowa - 77p
wł. Maciej Grzechowiak
5. COCAINA Saria - 51p
wł. Dominika Gacek
DOROSŁE
1. GUERNICA GANZA Univers - 645p
wł. Anna Łochyńska
2. HIRONDELLA HILLA Univers - 520p
wł. Anna Łochyńska
3. AMELIA Drużyna Marzeń - 438p
wł. Beata Sieruta
4. CANADA Saria - 275p
wł. Agnieszka Ziemczonek
5. STEFANKA z Kuźni Napoleońskiej - 163p
wł. Beata Kucharczyk
6. HAGA z Jaśkowej Doliny - 108p
wł. Anna Gerlach
7. COCAINA Saria - 90p
wł. Dominika Gacek