Polskie Derby Doga Niemieckiego

Polskie Derby Doga Niemieckiego 2009 to konkurs którego celem było wyłonienie spośród uczestników doga który osiągnął największe sukcesy na polskich ringach wystawowych w sezonie 2009. W konkursie mógł brać udział każdy właściciel doga, który choć raz zaprezentował swojego pupila na którejkolwiek wystawie w Polsce organizowanej przez Polski Związek Kynologiczny) i otrzymał co najmniej ocenę doskonałą (dla klasy szczeniąt i baby wybitnie obiecującą).

*** Zabawa ta odbywała się w obrębie jednego sezonu wystawowego. Sezon wystawowy liczony był od pierwszego stycznia do 31 grudnia.

*** Wyniki były prezentowane na bieżąco na stronie i aktualizowane po każdym weekendzie. Dlatego uczestnik przesyłał informacje o osiągniętych przez psa rezultatach na bieżąco. Kopie kart ocen potwierdzające osiągnięte rezultaty musiał nadesłać do 31.12.2009. Nie uczynienie powyższego, powodowało nie uwzględnienie wyników z wystaw nie potwierdzonych kartą oceny w ogólnej punktacji.

*** W konkursie branych było pod uwagę maksymalnie 10 rezultatów z wystaw. Jeżeli zostało nadesłanych więcej wyników, systematycznie gorsze w punktacji były zastępowane lepszymi.

*** Rezultaty z wystaw były punktowane według zaprezentowanej tabeli.

TABELA PUNKTACJI

autorzy tabelki: Alicja Mech, Sylwia Matulewska, Klaudia Karłowicz

*** Konkurs był prowadzony oddzielnie dla psów i suk, w czterech kategoriach wiekowych: szczenięta (oceny z klasy baby i szczeniąt), młodzieży (oceny z klasy młodzieży), psów dorosłych (obejmuje oceny z klasy pośredniej, otwartej i championów) oraz weteranów (oceny z klasy weteranów). Jeżeli pies w danym sezonie uzyskał oceny z różnych grup wiekowych, mógł niezależnie wziąć udział w rankingu we wszystkich tych grupach. W zależności od ilości uczestników został dodatkowo wprowadzony podział na kategorie związany z umaszczeniem w obrębie grupy młodzieży i psów dorosłych. Jeżeli liczba uczestników przekroczyła 30, był to podział na trzy grupy: czarne z arlekinami, żółte z pręgowanymi oraz błękitne. Przy co najmniej 90 uczestnikach, było to pięć grup kolorystycznych.

*** Psy/Suki które zdobyły najwyższą ilość punktów w danej kategorii zostały uhonorowane tytułami: Najlepsze Szczenię Polskiego Derby Doga Niemieckiego 2009, Młodzieżowy Zwycięzca Polskiego Derby Doga Niemieckiego 2009, Zwycięzca Polskiego Derby Doga Niemieckiego 2009 oraz Najlepszy Weteran Polskiego Derby Doga Niemieckiego 2009. Zwycięzcy konkursu zostali zaprezentowani w pierwszym tygodniu stycznia na powyższej stronie internetowej oraz otrzymają pamiątkowe dyplomy i rozety na małej uroczystości która odbędzie się na międzynarodowej wystawie psów w Katowicach. Wszyscy uczestnicy konkursu nie zależnie od uzyskanych wyników otrzymają pamiątkowe gadżety wystawowe.