Dog Show Season 2007 - MANTEUFEL Saxifraga

Date Place Rank Judge Class Note & Titles
10.02BydgoszcznationalMarek Bork-Grabkowski (PL)puppyvp (late)
18.02Panevezys (Lithuania)nationalSvetlana Postarnakova (LT)juniorI/1 exc, CAJC, Best Junior
03.03Daugavpils (Latvia)nationalPiotr Król (PL)juniorII/2 exc PP
10.03Vilnius (Lithuania)internationalHans Bierwful (A)juniorI/2 exc, CAJC, Best Junior, LT JW 07'
11.03Vilnius (Lithuania)internationalViva Maria Soleckyj Szponar (PL)juniorI/1 exc, CAJC
17.03KatowiceinternationalBarbara MÜLLER (CH)juniorexc/10
31.03LegionowonationalPiotr Król (PL)juniorII/5 exc
07.04Mladá Boleslav (Czech Rep.)speciality showNìmec Petr (CZ)juniorIV/4 vg
15.04Ostrava (Czech Rep.)nationalDostál Jaromír (CZ)juniorI/2 exc, CAJC
22.04Lublinspeciality show for II FCI groupJoanna Soñta (PL)juniorII/2 exc
03.06LesznointernationalSandor Szabo (H)juniorI/2 exc, CAJC, Best Junior
23.06KrakówinternationalKarl Reisinger (A)juniorIV/7 exc
24.06Brno (Czech Rep.)internationalKrinke Milan (CZ)juniorII/2 vg
30.06Parnu (Estonia)internationalJuta Haranen (EST)juniorI/1 exc, CAJC, Best Junior, II/BOS
01.07Ogre (Latvia)nationalCsaba Zsolt Lokodi (RO)juniorI/1 exc, PP, CAJC, BOS, BOO
15.07Kosice (Slovakia)nationalPetr Rehanek (CZ)juniorI/1 exc, CAJC, BOB
29.07ChojnicenationalPawe³ Szemraj (PL)juniorI/1 exc, CAJC, Best Junior
18.08Bratislava (Slovakia)internationalRidarèíková Gabriela (SK)juniorI/1 exc, CAJC, Crufts Qualification
19.08Bratislava (Slovakia)internationalMüller Hans (CH)juniorI/1 exc, CAJC
25.08Debrecen (Hungary)internationalDusan Pavnovie (SCG)juniorI/1 exc, CAJC, Best Junior
26.08Debrecen (Hungary)internationalJan Gajewski (PL)juniorI/1 vg
01.09Kishinev (Moldova)internationalSedyh Nikolay (RUS)juniorI/1 exc, CAJC, Best Junior, BOB
01.09Kishinev (Moldova)nationalSvetlana Radiuk (BY)juniorI/1 exc, CAJC, BOB
02.09Kishinev (Moldova)internationalMilivoje Urosevic (SCG)juniorI/1 exc, CAJC, Best Junior
8.09WarszawanationalAnna Rogowska (PL)juniorI/3 exc, CAJC, Best Junior, BOB
23.09£ód¼club showHeiko Wagner (D)juniorvg/6
06.10Arad (Romania)internationalPapp Vasile (RO)juniorI/1 exc, CAJC, Transylvanian JW 07'
07.10Arad (Romania)internationalJuan Nevada (E)juniorI/1 exc, CAJC, Best Junior
13.10Topol'cianky (Slovakia)club showTibor Havelka (SK)juniorI/2 exc, CAJC, SK Club JW 07'
02.12Nowa RudanationalMonika Kuriata-Okarmus (PL)intermediateII/2 exc
15.12Vilnius (Lithuania)internationalStefán Sinko (SLO)openI/1 exc, CAC